مسئول سازمان اردویی بسیج تاکید کرد

به گزارش کوله بار، سردار سرتیپ پاسدار یعقوب سلیمانی رئیس سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج  نیز در نشست مشترک با معاون گردشگری وزارت‌میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «موضوع گردشگری امروزه مورد توجه بشریت است. باید گفت که گردشگری ارزشی‌محور، تعالی‌بخش و گردشگری همپا، چنانچه در کشور رشد پیدا کند درهمه عرصه‌ها و زمینه‌های مختلف از جمله اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی تاثیرگذار خواهد بود.»

وی با اشاره به قرار گرفتن در ایام هفته بسیج و ۴۰ سالگی این رویداد، اظهار کرد: «جمله‌ای از حضرت امام (ره) به عنوان موسس بسیج بیان می‌دارم. این جمله به نوعی مرتبط با موضوع نشست است و چنانچه تجزیه و تحلیل شود به عمق موضوع پی برده می‌شود، " بسیج شجرة طیبّه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوات تعیین و حدیث عشق می‌دهد." بر این اساس هم‌اکنون طراوت و ثمره بسیج را در داخل و آن سوی مرزها، مشاهده می‌کنیم.»

رئیس سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج افزود: «ما مجموعه‌ای داریم به نام بسیج راهیان نور که سالیانه بیش از ۱۰ میلیون نفر در عرصه‌های مختلف اردویی و در قالب راهیان نور، سیاحتی - زیارتی، مناسبتی، شرایط سخت و... برگزار می‌شود. از این رو پیرو تفاهم‌نامه پیشین با معاونت گردشگری نیاز به تاکید و هم‌افزایی بیشتری در این زمینه وجود دارد. همچنین نگاه ما تکلیفی است و دنبال این هستیم که کاری جمعی و تاثیرگذار انجام دهیم.»

او با تاکید بر اینکه امروز موضوع بوم‌گردی در جغرافیای نظام و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مطرح شده است و می‌توان از ظرفیت‌های این حوزه نیز بهره‌مند شد، خاطرنشان کرد: «رونق حوزه‌های صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی، شکوفایی صنعت گردشگری را در پی خواهد داشت. از این رو با توجه به جغرافیا، چهارفصل بودن و جاذبه‌های متعدد گردشگری کشور باید نگاه‌ها را تغییر داد و گسترده کرد. همچنین نیاز است متناسب با جامعه هدف و فرصت‌های موجود، برنامه در این زمینه داشته باشیم.»

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه عرصه گردشگری مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: «پیرو این نگاه ظرفیت و توانمندی خوبی در مجموعه سپاه و بسیج در زمینه گردشگری وجود دارد و می‌توان از این هم‌افزایی و تعامل در راستای شکوفایی صنعت گردشگری کشور بهره‌مند شد.»

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.